Inaltarea Domnului la Parohia Gradistea !

Joi , 09-06-2016 , cu prilejul sfintei sarbatori a Inaltarii Domnului , preotii slujitori Mihai Frumuselu si Marian Oancea , dupa savarsirea Sfintei Liturghii , au savarsit slujba parastasului pentru pomenirea eroilor patriei . Slujba a fost precedata de o depunere de coroane in memoria stramosilor ce s-au jertfit pentru apararea patriei si a credintei stramosesti , dupa care un grup de copii de la Scoala Gimnaziala din localitate au sustinut un program artistic . In incheiere , domnul primar Constantin Corbu a tinut o cuvantare concluzionata cu indemnul de a nu lasa spre uitare maretele fapte de curaj din istoria poporului nostru ce oricand pot fi considerate spre urmare .

Preotii au continuat activitatea prin impartirea unor ajutoare constand in alimente catre unele familii cu situatie financiara precara .

A consemnat Preot II Marian Oancea .
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...