1 Decembrie in Parohia Gradistea

Cu ocazia zilei de 1 decembrie , Ziua Nationala a Romaniei , la parohia " Sfintii Imparati Constantin si Elena" din localitatea Gradistea , protopopiatul Calarasi , preotii slujitori Frumuselu Mihai si Oancea Marian au savarsit in prezenta enoriasilor slujba Tedeum-ului .Elevii scolii din localitate au sustinut de asemenea si un frumos program artistic in memoria celor care s-au jertfit pentru intregirea si apararea poporului. In incheiere , dupa omagiile aduse de domnul primar Constantin Corbu impreuna cu reprezentanti ai diferitelor institutii aflate in localitate, preotul paroh Frumuselu Mihai a evidentiat in predica sa momentele istorice din etnogeneza poporului roman , aratand rolul important detinut de Biserica .A consemnat Preot II Marian Oancea .
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...