Pelerinaj Slobozia 05.11.2015

Pe data de 05.11.2015 , credinciosii parohiei "Sf. Imparati Constantin si Elena " , din localitatea Gradistea , protopopiatul Calarasi , s-au alaturat preotilor slujitori Frumuselu Mihai si Oancea Marian in pelerinajul desfasurat cu ocazia primirii Sfintei Icoane facatoare de minuni de la Manastirea Horaita , la Catedrala Episcopala din Slobozia . S-a asistat la slujba de Te-Deum, dupa care , in frunte cu Preasfintitul Parinte Vincentiu si soborul de preoti si diaconi , s-a mers in procesiune pana la Manastirea "Sfintii Voievozi".Icoana a fost depusa apoi intr-un baldachin din curtea sfantului lacas spre inchinare tuturor credinciosilor .A consemnat Preot II Marian Oancea .
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...