Parohia Grădiștea
Biserica Sfintii Imparati Constantin si Elena

Inaltarea Domnului la Parohia Gradistea !
Pr. II Marian Oancea: 09-06-2016 01:51:30 in Articole pe Larg

              Joi , 09-06-2016 , cu prilejul sfintei sarbatori a Inaltarii Domnului , preotii slujitori Mihai Frumuselu si Marian Oancea , dupa savarsirea Sfintei Liturghii , au savarsit slujba parastasului pentru pomenirea eroilor patriei . Slujba a fost precedata de o depunere de coroane in memoria stramosilor ce s-au jertfit pentru apararea patriei si a credintei stramosesti  , dupa care un grup de copii de la Scoala Gimnaziala din localitate au sustinut un program artistic . In incheiere , domnul primar Constantin Corbu a tinut o cuvantare concluzionata cu indemnul de a nu lasa spre uitare maretele fapte de curaj din istoria poporului nostru ce oricand pot fi considerate spre urmare .

            Preotii au continuat activitatea prin impartirea unor ajutoare constand in alimente catre unele familii cu situatie financiara precara .

 

           A consemnat Preot II Marian Oancea .

Biserica Sfintii Imparati Constantin si Elena
© 2018 - Parohia Grădiștea

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe