Parohia Grădiștea
Biserica Sfintii Imparati Constantin si Elena

Sarbatoarea Floriilor la parohia Gradistea
Pr. II Marian Oancea: 12-05-2016 11:44:42 in Articole pe Larg
             Duminica , 24 aprilie 2016, la Biserica "Sfintii Imparati Constantin si Elena " , parohia Gradistea , Protopopiatul Calarasi , dupa savarsirea Sfintei Liturghii , credinciosii au asistat la un program artistic sustinut de copii de la Scoala Gimnaziala din localitate . Sub indrumarea doamnelor invatatoare , copiii au transmis cele mai frumoase ganduri catre auditoriu , asigurandu-i ca si generatiile care urmeaza vor asigura continuitatea  dreptei credinte.
             A consemnat Preot II Marian Oancea .
Biserica Sfintii Imparati Constantin si Elena
© 2018 - Parohia Grădiștea

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe