Parohia Grădiștea
Biserica Sfintii Imparati Constantin si Elena

1 Decembrie in Parohia Gradistea
Pr. II Marian Oancea: 29-12-2015 07:53:25 in Articole pe Larg
Cu ocazia zilei de 1 decembrie , Ziua Nationala a Romaniei , la parohia " Sfintii Imparati Constantin si Elena" din localitatea Gradistea , protopopiatul Calarasi , preotii slujitori Frumuselu Mihai si Oancea Marian au savarsit in prezenta enoriasilor slujba Tedeum-ului .Elevii scolii din localitate au sustinut de asemenea si un frumos program artistic in memoria celor care s-au jertfit pentru intregirea si apararea poporului.
 In incheiere , dupa omagiile  aduse  de domnul primar Constantin Corbu impreuna cu reprezentanti ai diferitelor institutii aflate in localitate, preotul paroh  Frumuselu Mihai a evidentiat in  predica sa momentele istorice din etnogeneza poporului roman , aratand rolul important detinut de Biserica .
A consemnat Preot II Marian Oancea . 
Biserica Sfintii Imparati Constantin si Elena
© 2018 - Parohia Grădiștea

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe