Parohia Grădiștea
Biserica Sfintii Imparati Constantin si Elena

Pelerinaj Slobozia 05.11.2015
Pr. II Marian Oancea: 06-11-2015 09:10:57 in Articole pe Larg

Pe data de 05.11.2015 , credinciosii parohiei "Sf. Imparati Constantin si Elena " , din localitatea Gradistea , protopopiatul Calarasi , s-au alaturat preotilor slujitori Frumuselu Mihai si Oancea Marian in pelerinajul  desfasurat cu ocazia primirii Sfintei Icoane facatoare de minuni de la Manastirea Horaita , la Catedrala Episcopala din Slobozia . S-a asistat la slujba de Te-Deum, dupa care , in frunte cu Preasfintitul Parinte Vincentiu si soborul de preoti si diaconi , s-a mers in procesiune pana la Manastirea "Sfintii Voievozi".Icoana a fost depusa apoi intr-un baldachin din curtea sfantului lacas spre inchinare tuturor credinciosilor .
A consemnat Preot II Marian Oancea .

Biserica Sfintii Imparati Constantin si Elena
© 2018 - Parohia Grădiștea

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe