Parohia Grădiștea
Biserica Sfintii Imparati Constantin si Elena

S-a lansat oficial site-ul web al Parohiei Grădiştea - in reteaua web a Episcopiei Sloboziei si Calarasilor
Pr. II Marian Oancea: 28-05-2015 11:53:43 in Articole pe Larg
   Astazi, 23 mai 2015, cu binecuvantarea PS Parinte Vincentiu, Episcopul Sloboziei si Calarasilor, a fost lansat oficial un nou site web, inclus in Reteaua web a Episcopiei Sloboziei si Calarasilor: site-ul Parohiei Grădiştea, situata in Protopopiatul Călăraşi, Episcopia Sloboziei si Calarasilor.

   Noul site, alcatuit pe structura noului CMS NETCreator, va contine informatii despre functionarea si organizarea Bisericii Sfinţii Împăraţi Constantin şi Elena din Grădiştea, programul slujbelor si alte informatii despre oficierea slujbelor si din parohie.

   In prezent se lucreaza la realizarea unui calendar ortodox, urmand sa fie adaugate alte pagini cu datele de contact si adresa bisericii, stiri si articole etc.

   Realizarea site-ului face parte dintr-un program amplu, destinat crearii Retelei web a Episcopiei Sloboziei si Calarasilor, elaborat de Asociatia Lacasuri Ortodoxe - prin serviciul specializat in realizarea de site-uri webgazduire si alte servicii si software la comandaNETCreator - in parteneriat cu Departamentul Media al Episcopiei, 

   Site-ul a fost inclus deja in reteaua web a Episcopiei Sloboziei si Calarasilor, informatiile publicate pe acest nou site fiind semnalate in sistemul informational amintit (vezi: http://parohiagradistea.ro/).
Biserica Sfintii Imparati Constantin si Elena
© 2018 - Parohia Grădiștea

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe